چگونه کفش مناسبی برای مسافرت و طبیعت گردی انتخاب کنیم

چگونه کفش مناسبی برای مسافرت و طبیعت گردی انتخاب کنیم

راهنمای جامع خرید کفش مناسب برای مسافرت

سفر کردن، هدیه‌ای مفرح‌ و هیجان انگیز است که می‌توانید آن را به روح خود هدیه دهید. بعد از برنامه ریزی و انجام کارهای مقدماتی آن، نوبت به آماده کردن وسایل مورد نیازتان در طول سفر می‌رسد. انتخاب کفش مناسب، با توجه به محدودیت فضای کافی در چمدان، کار دشواری بنظر می‌رسد. حتما بارها پیش آمده که هنگامی که قصد طبیعت گردی و مسافرت کرده‌اید، در انتخاب کفش مناسب سردرگم شوید.

آیا تا به حال پیش آمده که به یک سفر کوتاه بروید، اما از کل لذت سفر به خاطر پوشیدن کفش‌های اشتباه محروم شوید؟ مثلا یک جفت صندل پوشیده باشید و هوا سرد شده باشد؟ یا برای زیبایی با کفش پاشنه بلند بیرون رفته باشید ومجبور شوید پیاده روی کنید. بدون اغراق، پوشیدن کفش نامناسب می‌تواند شما را از لذت سفر محروم کند. بنابراین، از اهمیت انتخاب کفش مناسب طبیعت گردی و سفر، نباید غافل شویم.

هنگام انتخاب کفش های مسافرتی چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟

هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب کفش مناسب برای سفر، چند عامل مهم را باید در نظر بگیرید:

پشتیبانی

قبل از انتخاب کفش برای مسافرت، مطمئن شوید که آن کفش پای شما را به خوبی پشتیبانی می‌کند. برای این منظور، توصیه می‌کنیم که کفشی را هرگز نپوشیده‌اید انتخاب نکنید. بهتر است قبلا کفشتان را در مسافتی کوتاه تست کرده باشید تا از پشتیبانی آن مطمئن شوید.

راحتی

 وقتی صحبت از کفش مسافرتی می شود، راحتی پادشاه است. مطمئناً می‌توانید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که که کدام یک از کفش ها با لباس شما بهتر ست می‌شوند، اما فراموش نکنید تا پایان روز مجبورید ساعت‌ها با آن کفش ها راه بروید. به همین دلیل مهم است که پس از چند دقیقه گشت و گذار، به پاهای شما آسیب نرسانند.

وزن 

سعی کنید از کفش‌های سبک‌تر استفاده کنید، مخصوصاً اگر قصد پیاده روی طولانی یا پیاده روی را دارید! اگر کفش سنگینی را برگزینید، به دلیل وجود وزن اضافی کفش، ممکن است در پایان روز ممکن است در قسمت مچ و ساق پا احساس درد کنید، ضمن آنکه هرچه کفش سبک‌تر باشد، حمل آن آسانتر است.

دوام

ما به شما توصیه می‌کنیم که حداکثر 3 جفت کفش برای مسافرت بردارید، اما باید مطمئن شوید که این گزینه‌های انتخابی، مقاومت کافی برای استفاده مداوم را داشته باشند. بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد این است که کفش‌های شما در اواسط سفر پاره و خراب شوند مجبور شوید کفش های جدید بخرید ، اینکار بودجه سفر شما را محدود می‌کند.

عملکرد

 کفش‌هایی که انتخاب می کنید ممکن است همه موارد بالا را داشته باشند، اما اگر با هدف شما مطابقت نداشته باشند، در اصل برای کل سفر شما بی فایده هستند. اطمینان حاصل کنید که کفش‌های شما با مقصدی که به آنجا می روید و فعالیت هایی که می‌خواهید انجام دهید، مطابقت داشته باشند.

وقتی گزینه‌های خود را بر اساس این عوامل محدود کردید، وقت آن است که اطمینان حاصل کنید که آنچه انتخاب می‌کنید با مکانی که می‌خواهید بروید، متناسب باشد.

در حال برنامه ریزی برای رفتن به کجا هستید؟

ناگفته نماند که جایی که قصد دارید به آنجا بروید یک فاکتور مهم در انتخاب کفش مناسب است.

برای تورهای شهری: توصیه می‌کنیم یک جفت کفش داشته باشید که بتواند پیاده روی طولانی را تحمل کند. بهتر است صندل یا کفش کتانی را انتخاب کنید که بتواند با بیشتر لباس های شما مطابقت داشته باشد. کفش‌های پیاده روی می‌توانند برای این کار مناسب باشند. برای مثال، کفش‌های پیاده‌روی نایکی با ظاهری زیبا، استایل ظاهریتان تکمیل می‌کنند ، اما در عین حال، راحتی پایتان را نیز تامین می‌کنند.

برای مسیرهای پیاده روی یا زمین های ناهموار: اگر در مسیرهای پیاده روی یا زمین های ناهموار تری قدم می زنید، با یک جفت کفش طبیعت گردی یا کفش کوهنوردی سبک بروید. طراحی این کفش‌ها محکم و محافظت کننده است تا برای گشت و گذارهای طولانی از آنها استفاده شود. کفش‌های طبیعت گردی یا حتی کوهنوردی سبک  حتی در آب و هوای مرطوب نیز ایده خوبی هستند، زیرا اکثر کفش‌های طبیعت گردی در برابر آب مقاوم هستند. کفش‌های طبیعت گردی کلمبیا می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

بعضی از افراد راحتی و سبک بودن صندل و سبک‌های دیگر کفش باز را دوست دارند، شاید پوشیدن صندل طبیعت گردی در کنار ساحل عاقلانه و جذاب باشد، اما برای پیاده‌روی طولانی مناسب نیستند. پاهایتان سریعتر از آنچه فکر می‌کنید احساس ناخوشایند می‌کنند و احتمال آسیب دیدگی شما بیشتر است. از پاهای خود محافظت کنید! در هر حال، صندل‌ها ارزان و سبک وزن هستند و فضای زیادی را اشغال نمی‌‌کنند، می‌توانید یک جفت با خود به همراه ببرید. کمپانی کلمبیا، صندل‌های طبیعت گردی زیبا و راحتی را طراحی کرده‌است.

انواع کفش طبیعت گردی

حالا که کمی در مورد اصول انتخاب کفش برای مسافرت آشنا شدید، اگر به صورت خاص قصد دارید به دل طبیعت بزنید و به گشت و گذار بپردازید، شاید باید در انتخاب کفش مناسب دقت بیشتری به عمل آورید، چرا که عدم استفاده از کفش طبیعت گردی مناسب، در اثر پیاده‌روی طولانی می‌تواند منجر به آسیب‌های دائمی شود.

کفش‌های پیاده‌روی:

کفش‌های پیاده روی، می‌توانند کفش‌های طبیعت‌گردی مناسبی برای سفرهای کمپینگی و کوهنوردی‌های سبک استفاده شوند. انواع کفش پیاده روی نایکی و کلمبیا می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای این منظور باشند.

کفش‌ کوهنوردی:

اگر در طبیعت گردی خود قصد عبور از مسیرهای طولانی و سخت و حتی یخ زده دارید، کفش کوهنوردی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این کفش‌های نسبتا سنگین، بسیار مقاوم هستند و از پای شما به خوبی محافظت می‌کنند.

کفش‌های کمپینگی :

کفش‌هایی مانند انواع مدل‌های firecamp برند کلمبیا، کفش طبیعت گردی و کوهنوردی سبکی هستند که با طراحی خاصشان به شما کمک می‌کنند در اثر وزن زیاد کوله و راه رفتن طولانی مدت، آسیبی به پاهایتان نرسد.

صندل طبیعت گردی:

برخی افراد استفاده از صندل را به خاطر خنک بودن و راحتی ترجیح می‌دهند، هر چند صندل به خوبی کفش نیم‌تواند از پای شما محافظت کند، اما صندل‌های طبیعت گردی برندهایی نظیر مرل و کلمبیا می‌توانند به سالم ماندن پا و حفظ سلامت در اثر راه رفتن کمک شایانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.