انواع گوناگون مدل بستن کفش‌های اسپرت

بستن بند کفش اسپرت به روش های مختلف


در راه رفتن و دویدن، عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند تناسب و راحتی پاها را تضمین کند. هر جفت پا منحصر به فرد است، به همین دلیل استفاده از تکنیک توری و گره‌های مناسب در عملکرد دویدن و پیاده روی اهمیت دارد. در این مقاله یاد خواهید گرفت که با انواع مدل بستن بند کفش اسپرت، خستگی پا یا درد آزاردهنده آن را برطرف کنید.

این راهنما برای کفش‌های کتونی ، کفش‌ های مناسب پیاده‌روی، کفش‌های کوهنوردی، بسکتبال و هر نوع کفش ورزشی دیگر و همچنین لباس‌های روزمره کاربرد دارد.

عواملی که در راحت بودن کفش تاثیر گذارند:

  • مواد توری
  • تعداد سوراخ‌ها
  • نوع گره‌ای که برای محکم کردن توری‌ها استفاده می‌کنید.

بستن بند باعث ایجاد تفاوت زیادی در راحتی و پشتیبانی کلی کفش شما می‌شود.

تکنیک‌های توری برای اندازه‌های مختلف

انتخاب نوع و سایز مناسب کفش اساسا عملکردی فوق العاده را برای شما ایجاد می‌کند. با این حال، مدل بستن بند کفش اسپرت در بهترین شکل، راحتی مضاعفی را فراهم می‌آورد. همه‌ی کفش‌ها به گونه‌ای ساخته نشده‌اند که هر اندازه‌ای از پا و حالت‌های متفاوت آن را در خود جای دهند.

ما برای دو موضوع متضاد راه‌حل‌هایی داریم:

  • کسانی که جلوی پاهایشان پهن‌تر است یا به طور کلی پاهای پهن‌تری دارند، می‌توانند کفش‌های خود را طوری تنظیم کنند که باز و خم شدن بهتر انگشتان پا را داشته باشد.
  • افرادی با پاهای باریک‌تر مشکلات اندازه‌گیری ندارند.

با تکنیک‌های بندکشی نشان‌داده‌شده در این مقاله، می‌توانید بهترین حالت پیاده‌روی، دوندگی و کوه‌نوردی را داشته باشید.

تکنیک توری پهن جلوی پا

اگر فشار زیادی را در قسمت جلوی پا احساس می‌کنید، این مدل بستن بند کفش اسپرت برای شما بهترین انتخاب است.

پاهای پهن در تکنیک توری عمومی

اگر به طور کلی شما دارای پاهای پهنی هستید، مدل بستن بند زیر می‌تواند ناراحتی‌های شما را برطرف کند.

پهن بودن جلوی پا یک مشکل غیر معمول نیست و برخی از برندها مدل کفش‌های پهن‌تری را ارائه می‌دهند. اگر این نوع بند به شما کمک نمی‌کند، با جستجو در بین محصولات بولگانو می‌توانید کفش‌ های کتونی اسپرت مورد نظر خود را پیدا کرده و با یک کلیک خریداری نمایید.

داشتن پاهای باریک به این معنی است که حتی اگر سایز درستی را برای خرید انتخاب کرده باشید، این احتمال وجود دارد که کفش‌های پیاده‌روی شما در قسمت پاشنه و جلوی پا خالی باشد. این محتوا بهترین توصیه‌ها را در این زمینه برای شما دارد.

مدل بستن بند کفش اسپرت برای پاهای باریک

این تکنیک می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌ترین حالت ممکن را داشته باشید. اگر چه داشتن پاهای باریک ناراحتی کمتری ایجاد می‌کند، اما پوشیدن کفش‌هایی با بندهای توصیه شده می‌تواند آرامشی برایتان به ارمغان بیاورد.

⚠️ به خاطر داشته باشید که هنگام دویدن به فضای بیشتری نیاز دارید. داشتن یک کفش جمع و جور ضروری است. با این حال، اگر نمی‌توانید به طور معمول خم شوید یا کفش مانع از قرار گرفتن صحیح انگشتان شما می‌شود، این امر می‌تواند بر عملکردتان تأثیر منفی بگذارد.

نحوه بستن بند کفش برای انواع مختلف قوس

انسان‌ها دارای قوس‌های مختلفی هستند. این قوس‌های بلند یا کم بر عملکرد کلی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. در وهله اول شما نیازمند یک کفش مناسب می‌باشید. در فروشگاه بولگانو انواع مختلف کفش‌های کتونی به ‌فروش می‌رسد. دومین کار استفاده از تکنیک بندکشی مناسب است.

تکنیک توری قوس بلند

ممکن است بسیاری از مردم آن را ندانند، اما تکنیک‌های توری وجود دارد که با انواع قوس‌های خاص بهتر عمل می‌کند. زیر پروناتور یا سوپیناتورها معمولاً قوس‌های بلندی دارند، به این معنی که در هنگام راه رفتن و دویدن در برابر حرکت رول پا به سمت بیرون آسیب‌پذیر هستند.

این تکنیک بندکشی به کفش کمک می‌کند تا حمایت مناسبی را برای قرار گرفتن سوپین در مسیر راحتی ارائه دهد.

⚠️ اطمینان حاصل کنید که فشار توری را کاهش داده‌اید. ممکن است به نظر برسد که مدل بستن بند کفش اسپرت به صورت خیلی تنگ، مانع از لیز خوردن شما می‌شود. با این حال، این امر جریان طبیعی خون را مختل کرده و منجر به بی‌حسی و کبودی می‌شود.

تکنیک توری خیلی تنگ

how to tie shoelaces

گاهی اوقات داشتن قوس‌های بلند به این معنی است که تمام کفش‌ها قسمت بالای پای شما را مالش می‌دهند و در نتیجه از پیاده‌روی و دویدن لذت نمی برید.

به این بند “بند موازی” می‌گویند و بسیاری از دوندگان روزانه از آن روش برای کاهش فشار در بالای کفش استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از مشکلات رایج صافی کف پا می‌باشد. برای رهایی از این مشکل لازم است، کفش‌های مناسب با کفی‌های ارتوپدی خریداری شود.

تکنیک بستن بند کفش برای کف پای صاف

هیچ پاسخ قطعی برای این حالت وجود ندارد، ما در این مقاله چند روش را توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از کشیدگی بیش از حد فاسیای کف پا و آسیب‌ تاندون‌های داخلی یا برای کفش‌های مخصوص طراحی شده مناسب کف پای صاف، کمک می‌کند.

how to tie shoelaces

این تکنیک بندکشی ویژه برای کف پای صاف می‌تواند تجربه‌ی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

⚠️ بهتر است تمام توصیه‌هایی که برای پاهای آسیب دیده داده می‌شود، انجام دهید. ثابت کردن پاها به این روش ممکن است شما را از ناراحتی بعد از پیاده‌روی‌های طولانی و دویدن خلاص نماید. هر نوع قوس و آسیبی که در قسمت پای خود دارید، نباید اعتماد به نفستان را پایین بیاورد.

تکنیک بند انداختن پاشنه پا

نگه داشتن پا در جای خود به هنگام حرکت بسیار مهم می‌باشد. لیز خوردن پاشنه ممکن است منجر به بی‌ثباتی شده که در نهایت باعث دررفتگی، شکستگی یا مشکلات دیگر شود. در این مواقع بهتر است مدل بستن بند کفش اسپرت به روش زیر را امتحان کنید.

how to tie shoelaces

تکنیک توری درد انگشتان پا

گرفتگی دردناک را می‌توان با مدل بستن بند کفشی که برای باز شدن بهتر انگشتان پا تنظیم شده است، برطرف کرد. با وجود فضای بیشتر در قسمت جلوی پا، خطر کمتری برای درد انگشتان پا وجود دارد.

این تکنیک یک ابزار عالی برای مبارزه با ناخن های سیاه و ناراحتی جلوی پا است. برای داشتن یک پیاده‌روی، کوهنوری و دوندگی فوق العاده این روش را امتحان کنید.

how to tie shoelaces

مدل بستن بند کفش اسپرت برای پاهای متورم

یک تکنیک توری برای مواردی مانند این حالت طراحی شده است که به بهبود تورم پاها کمک می‌کند. در مواقعی که یک مسافرت طولانی در پیش دارید و پاهایتان ورم کرده و یا هنگامی که حالت کوفتکی همراه با تورم به علت ضربه ایجاد شده باشد، با استفاده از این روش بستن بند می‌توانید یک پیاده‌روی عالی را برای خود به وجود آورید.

how to tie shoelaces

با این مدل بستن بند کفش اسپرت پاها درست قرار گرفته اند و جاده در انتظار شما است.

تکنیک توری خیلی تنگ

این تکنیک مناسب دوندگان است که به آن‌ها کمک می‌کند تا کفش های خود را در صورتی که خیلی تنگ است، تنظیم نمایند.

با اعمال صحیح آن، می‌توانید فشار را یکنواخت کرده و از خستگی پا جلوگیری کنید، تا روز عالی برای خود بسازید.

how to tie shoelaces

پاشنه باریک + تکنیک توری پهن جلوی پا

وقتی صحبت از دویدن به میان می‌آید، دونده‌ها به کفش‌های کتونی با فضای بیشتر و قابلیت تنفس در فضای داخلی کفش نیاز دارند. یک مدل بستن بند کفش اسپرت خاص، که امکان تغییر سفتی را در طول دویدن فراهم می‌کند، معرفی می‌نماییم.

how to tie shoelaces

می‌توانید آن را با کشیدن یا باز کردن بندها تنظیم کنید تا کفش با احساس شما سازگار شود.

توری یک دست

زندگی می‌تواند موقعیت‌های مختلفی را برای مقابله ارائه دهد. تصور کنید یکی از دستان شما مشغول نگه‌داشتن قهوه و یا کیسه‌های سنگین است، در این شرایط می‌توانید کفش‌های خود را فقط با یک دست ببندید.

how to tie shoelaces

ایجاد یک گره کامل

مهم نیست که کفش چقدر عالی باشد، بازکردن مداوم انتهای بندها می‌تواند شما را خسته کند.

راه‌های زیادی برای بستن بند کفش‌ های کتونی وجود دارد، با این حال، هنگامی که صحبت از پیاده‌روی هر روزه، دویدن و یا کوهنوردی به میان می‌آید، امنیت مطرح می‌شود و ما بهترین راه را برای بستن سریع و ماندگار کفش‌های شما معرفی می‎‌کنیم.

گره آسان

اولین مورد گره آسان است که به عنوان بهترین راه برای ساختن تعظیم قبل از اینکه یک بار چشمان خود را ببندید، شناخته شده است.

how to tie shoelaces

انجام آن سریع و آسان است، در واقع از ابتدا تا انتها 1 ثانیه طول می‌کشد. بنابراین بهترین روش برای روزهایی است که عجله دارید.

گره امن

اگرچه انجام این کار به سرعت و آسانی قبلی نیست، اما ایمنی بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

how to tie shoelaces

یک ریاضی‌دان به اسم جان اچ هالتون با جستجوی طولانی و جامع به نتیجه‌ی مهمی رسید. او 3 تکنیک پایه توری را به ‌صورت زیر معرفی کرد:

3 تکنیک پایه توری

  • استاندارد آمریکایی (با نام مستعار زیگزاگ)
  • استاندارد اروپا
  • بند کفش فروشگاهی

تکنیک های اولیه بستن بند کفش

این گرافیک کوچک 3 تکنیک پایه توری را نشان می‌دهد.

how to tie shoelaces

شاید این ساده‌ترین راه برای بستن کفش‌ نباشد، اما می‌توانید از آن برای تحت تأثیر قرار دادن دوستانتان استفاده کنید.

کلام آخر

شما با انتخاب و خرید کفش های اسپرت موجود در بولگانو، همچنین انواع مدل بستن بند کفش اسپرت که به صورت کاملا علمی ثابت شده‌ و در این مقاله آورده شده است، می‌توانید یک روز عالی و پیاده‌روی فوق العاده را تجربه کنید.

تکنیک‌های بستن بند روی عملکرد، راحتی و تناسب اندام تأثیر می‌گذارد، بنابراین مطمئن شوید که بهترین‌ روش را برای پیاده‌روی، دویدن معمولی یا حرفه ای، کوهنوردی و… انتخاب می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.