۶ نکته مهم خرید کفش مناسب

در ابتدا به بررسی توضیحی مختصر ازکفش می پردازیم

کفش پوششیاست برای محافظت و راحتی پا در هنگام انجام کارهای گوناگون. کفش ها در انواع مختلفی و به روش های مختلفی دسته بندی می شوند که این دسته بندی بر حسب ظاهر ، نحوه بسته شدن، جنس کفش و همچنین جنسیت افراد استفاده کننده است .به طور کلی متناسب با نوع کارکرد به کفش های اسپرت ،کفش های کلاسیک، کفش های ایمنی و خاص دسته بندی میشوند.

اجزای کفش به طور کلی به چند دسته تقسیم میشوند

۱-رویه کفش ۲-استر کفش ۳-کفی کفش ۴-زیره کفش ۵- زبانه کفش ۶- پنجه کفش

6 نکته مهم خرید کفش مناسب

کفشی انتخاب کنید که به سلامت شما ضرر نزندبهترین کفش برای تأمین سلامتی پا، کفشی است که از فرم طبیعی پا تبعیت کرده و در عین حال از انحنا های پا حفاظت کند، انعطاف پذیری بیشتر باید در قسمت تخت کفش و در زیر پنجه های پا باشد که این ویژگی در اغلب کفش های اسپرت رعایت می  یک کفش خوب باید کفی نسبتاً صاف داشته باشد و طوری طراحی شود که جایگیری پاشنه پا در ان راحت باشد.در کفش باید فضای کافی برای پنجه پا و انگشتان وجود داشته باشد و قسمت فوقانی انگشتان باید از مواد نرم ساخته شود. بهترین حالت برای تطبیق پذیری بهتر این است که از بند در ان استفاده شود.

پاها بخشی از بدن هستند كه بیش از سایر اعضا مورد ضربه و فشار قرار دارند و معمولا مورد توجه كمی قرار میگیرند. اغلب کفش هایی که موجب اسیب به پا میشوند کفش های پاشنه بلند و مُد روز که سعی دارند پا را به حالت دلخواه خود درآورند هستند که اکثر انها نوک های تیز و باریک دارند که پا را در فضای بسیار کمتر از آنچه مورد نیاز پنجه هاست جا می دهد. کفش های تنگ به اعصاب فشار می آورند و حتی به آنها صدمه می زنند و حتی در دراز مدت باعث آرتریت وبدشکلی در پنجه ها شود.

کفش مناسب خود را با توجه به فرم پاو نوع فعالیت تان انتخاب کنید.

یك كفش خوب، كفشی است كه از شكل و الگوی طبیعی پا تبعیت كند ضمن این‌كه یك پوشش كلی در اطراف پا را بوجود اورد و همچنین ایجاد تاول نكند و پاها در آن راحت باشند و انگشتان پا پا در آن فشرده نشود.

6 نکته مهم خرید کفش مناسب

 سایز كفش از مهمترین ویژگی‌های كفش است. پا باید به راحتی درون كفش قرار گیرد. اگر فضای داخلی كفش كوچك باشد، باعث آسیب به بخش‌های مختلف پا (مثل قوزك‌ها، كناره‌ها یا سطح رویی پا) خواهد شد.هیچ گاه به امید جاباز کردن کفش نباشید. از همان ابتدا كفش باید اندازه پا باشد چون حتی بعد از مدت كوتاهی استفاده از یك كفش تنگ نیز پاها دچار اسیب میشوند و در بلندمدت فرد را مبتلا به بیماری‌هایی مثل میخچه می کند. یکی از مشکلات عمده اغلب افراد هنگام انتخاب کفش این است که همواره به دنبال کفشی هستند هم برای سرکار رفتن و هم برای استفاده‌های مجلسی یا پیاده‌روی‌های عصرگاهی که این سه مورد با هم کاملا متفاوت بوده و نمی‌تواند به انتخابی مناسب منجر شود.به سایز کفش دقت کنید

زیبایی ملاک مرغوبیت نیست

یکی از دلایل صرف وقت زیاد افراد برای انتخاب کفش این است که به‌دنبال یافتن بهترین و زیباترین کفش مورد نظر خود هستند تا بتوانند با استفاده از آن ظاهری آراسته داشته باشند، اما این موضوع می‌تواند دلیل بر انتخاب کفش نا مناسب باشد چون گاهی اوقات زیبایی برخی تولیدات باعث انتخابی اشتباه و غیراصولی در افراد می‌شود، آن هم به این دلیل که زیبایی مانع از در نظر گرفتن احتمال غیراستاندارد بودن کفش مورد نظرشان می‌شود. بهتر این است که اصلی‌ترین معیار انتخابمان را استاندارد‌ و با کیفیت بودن کفش بدانیم و پس از آن به‌دنبال زیبایی آن باشیم،زیرا این زیبایی ممکن است به بهای به خطر افتادن سلامت پاهایمان تمام شود . در این زمینه می‌توان به برخی محصولات درجه ۳ یا حتی پایین‌تر چینی اشاره کرد که اکنون در بازار به وفور پیدا میشوند.پاهایی که هر روز مسافت‌های طولانی با آنها راه می‌رویم و از کوچه‌ها و خیابان‌ها عبور می‌کنیم، یکی از حیاتی‌ترین اعضای بدن انسان‌ است که قلب دوم هم نامیده شده است.پاز این رو انتخاب کفش مناسب از ضرورت های انتخاب درست در پوشش است.

6 نکته مهم خرید کفش مناسب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 10 =