راهکارهایی برای گشاد کردن کفش تنگ

راهکارهایی برای گشاد کردن کفش تنگ

امکان دارد برای هر کسی این مسئله پیش آمده باشد کفشی که خریداری کرده به پاهایش تنگ است. قطعا زمانی که آنها را در مرکز فروش امتحان می کردید سایز پای شما بوده اند ولی بعد از چندین ساعت استفاده و پیاده روی متوجه این مسئله می شوید که برای پای شما تنگ هستند و پاهایتان را اذیت می کنند و یا کفشی را به شما کادو داده‌اند اما سایز پای شما نیست.

چنانچه دوست ندارید یا نمی توانید این محصول را پس دهید، شیوه های خیلی ساده ای موجودند که می تواند به گشاد کردن کفش های تنگ کمک کند و آنها را به یک کفش راحت برای شما تبدیل کند. اما چنانچه دوست ندارید با این مشکل روبرو شوید بهتر است از مرکز فروش بولگانو کفش های خود را خریداری نمایید که امکان مرجوعی هم دارد.

عوارض و نشانه های کفش تنگ

پوشیدن کفش های تنگ میتواند باعث ایجاد تاول، میخچه، بونیون و پادرد شود. در ادامه با برخی علامت هایی که نشانه کفش تنگ میباشد و آسیب های آنها بیشتر آشنا میشویم.

افتادن یا کبود شدن ناخن ها

تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن است که چنانچه چرم مربوط به سرپنجه کفش یا همه بخش های کفش بیش از اندازه کوچک باشد، می تواند نیروی زیادی را به انگشتان پا وارد کند و سبب کبودی یا افتادن ناخن انگشت پا شود.

سوزش پا

یکی دیگر از نشانه های کفش تنگ سوزش پا می باشد. زمانی که شما به وسیله کفش های دوچرخه سواری با زیره سفت و محکم رکاب می زنید، نیروی پی در پی بر زیر پنجه پا سبب می شود اعصاب آن قسمت تحریک شود و منتهی به سوزش پا شود. در این صورت بهتر است در پی کفش هایی باشید که کمی نرم و ضربه گیری داشته باشد تا انگشتان پا را دستخوش آسیب نکند. این کفش ها را می توان از بولگانو خریداری کنید.

تاول زدن

آیا پای شما مستعد تاول زدن می باشد؟ تاول زدن انگشتان پا می تواند دلایل عمده ای داشته باشد که یکی از آنها جوراب نامناسب می باشد. اما یک کفش که با پای شما به شکل غیر صحیحی اصطکاک پیدا می کند می تواند سبب ایجاد تاول در پا شود.

میخچه

اگر ساعات طولانی را در معرض ایستادن و یا مشغول انجام کار هایی هستید که پاهای شما در تحت فشار هستند به هیچ وجه از کفش های تنگ استفاده نکنید. میخچه پا یکی از بیماری های شایعی میباشد که در اثر ایستادن زیاد به وجود می‌آید و میتواند بسیار دردناک باشد. اگر از درد میخچه رنج میبرید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله درمان میخچه پا را در بولگانو مطالعه کنید.

روش های گشاد کردن کفش تنگ

تا اینجا با نشانه های کفش تنگ و آسیب های که میتواند به پاهای شما بزند آشنا شدید. در ادامه راهکار هایی را جهت گشاد کردن کفش به شما معرفی میکنیم که میتوانید به راحتی و در خانه آنها را امتحان کنید تا کفش هایتان جا باز کند.

کفش را در منزل هر روز چند ساعت بپوشید.

یکی از ساده ترین راه های گشاد کردن کفش تنگ پوشیدن آنها در خانه است. اگر کفش های شما اندکی برایتان تنگ هستند میتوانید آنها را هر روز با یک جوراب در منزل بپوشید تا گشاد شوند.

گشاد کردن کفش با جوراب و سشوار

گشاد کردن کفش با سشوار

چنانچه راه حل قبلی موثر واقع نشد بهتر است از جوراب ضخیم استفاده کنید و سپس کفش ها را بپوشید و روی کفش ها را با سشوار حرارت دهید تا کفش ها نرم شوند و بدین صورت کمی بازتر می شوند. اینکار را برای چند ثانیه انجام دهید و اگر در مرحله اول نتیجه دلخواه را نگرفتید دوباره آن را تکرار کنید.

گشاد کردن کفش با جوراب و روزنامه خیس

گشاد کردن کفش با روزنامه خیس

یکی از راه حل های کفش های تنگ استفاده از جوراب و روزنامه خیس می باشد. جوراب خیس را گلوله کرده و روزنامه خیس را نیز مچاله نموده و به آهستگی درون کفش را پر کنید به گونه ای که شکل ظاهری این محصول را زشت نکند و روزنامه خیس درون کفش را کثیف نکند. بگذارید جوراب و روزنامه کاملا خشک شوند بعد به آهستگی ان ها را از داخل کفش بیرون بیاورید

گشاد کردن کفش های تنگ به وسیله سیب زمینی

گشاد کردن کفش با سیب زمینی

یک عدد سیب زمینی را پوست گرفته و داخل کفش فشار دهید. اندازه سیب زمینی بایستی به اندازه کافی بزرگ باشد تا سبب شود کفش شما متورم شود. پس از آن بگذارید حدود یک شب کفش به همین حالت باقی بماند. فایده این شیوه این است که سیب زمینی بوی بد کفش را نیز از بین می برد

با قالب کفش های خود را گشاد کنید.

گشاد کردن کفش با قالب

یکی دیگر از راه حل های کفش های تنگ استفاده از قالب می باشد. با این راهکار طول و عرض کفش خود را می توانید به راحتی تغییر دهید. گشاد و باز کردن کفش با این روش معمولا چند روز طول می کشد. در این مدت زمان بایستی کفش ها را استفاده ‌کنید تا از میزان باز شدن آنها اطمینان حاصل نمایید.

آیا کفش چرم جا باز میکند؟ گشاد کردن کفش چرم با روش های ساده

برای باز و گشاد کردن کفش های تنگ چرم می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  • باز کردن کفش چرم به وسیله انجماد کردن
گشاد کردن کفش با منجمد کردن آن

این روش برای گشاد کردن کفش های چرمی می تواند اثربخش باشد. یک نایلون فریزر را از آب پر کنید و داخل کفش هایتان بگذارید به گونه ای که همه بخش داخلی کفش را در بر گیرد. پس از آن کفش را در یک پلاستیک دیگر بگذارید که تا جایی که ممکن است با رطوبت تماس نداشته باشد ، پس از آن کفش را در فریزر بگذارید‌ در زمان قرار دادن کفش در فریزر توجه داشته باشید که فشاری بر روی کفش ایجاد نشود. بعد از یک روز کامل کفش را از فریزر خارج نمایید و اجازه دهید یخ، آب شود.

  • قالب افزایش سایز کفش چرم بکار ببرید.

این عمل اندکی وقت گیر است ولی بیشتر کفاشی ها از این روش جهت جا باز کردن کفش چرم استفاده می کنند. نخست قالبی را با سایز بزرگتر تهیه کنید و داخل کفش بگذارید بعد از کمی قالب را بردارید و کفش را بکار ببرید.

  • از کاندیشنر استفاده کنید.

کاندیشنر یا به شکل مایع یا دستمال های مخصوص در بازار یافت می شوند. نخست این وسیله را به کفش چرم زده و بعد از ۲ ساعت آن را از روی کفش پاک کنید.

  • استفاده از جو

گاوچران ها این راهکار را جهت گشاد کردن کفش چرم بکار می بردند. جو یا هر دانه ای که توسط آب متورم می شود را داخل کفش بگذارید و روی آنها آب بریزید. بعد از گذشت یک شب و بعد از آنکه دانه بزرگ شدند آنها را از کفش بیرون آورده و بپوشید تا با اندازه پا شما هماهنگ شود.

نکته: روش های که در رابطه با جا باز کردن کفش چرم گفته شد، باید با احتیاط کامل انجام شود زیرا میتواند به کفش های شما آسیب برساند. همانطور که در بالا به آن اشاره شد شما با خرید کفش چرم مردانه از فروشگاه بولگانو تا 12 روز در صورت مناسب نبود سایز کفش فرصت بازگشت کالا را دارید.

جمع بندی:

همانطور که میدانید در این مقاله در خصوص کفش های تنگ، نشانه های آن، راهکار هایی جهت جا باز کردن کفش مطالب مفیدی را در اختیار شما گذاشتیم. راه حل های موثری که امکان دارد به درد هر یک از شما بخورد. برای هر کسی امکان دارد پیش آید که کفشی را خریداری یا هدیه گرفته باشد که تنگ باشد در این صورت با راهکار هایی می توان این مشکل را رفع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.